Marcin Luter Drukuj Email
wtorek, 31 października 2017 07:00

....niech czyta, kto umie, Niech nauczy się czytać! Niech powraca - do Słowa!

Zobacz również

 
GMO ewangelii Drukuj Email
Autor: Hukisz Henryk   
wtorek, 31 października 2017 00:00
Praktycznie w każdym sklepie spożywczym kupujemy dziś produkty zwierzęce lub roślinne, które zostały poddane „inżynierii genetycznej”. Oznacza to, że do ich produkcji zastosowano modyfikację genetyczną, stąd zgodnie z obowiązującym prawem, muszą być oznaczone skrótem GMO. W wyniku zastosowania manipulacji w genetyce normalnych roślin, jak również zwierząt hodowlanych, uzyskano twór nienaturalny. Zwolennicy stosowania tej technologii uważają, że w wyniku tych zabiegów, otrzymuje się produkt lepszy od naturalnego.
Więcej… [GMO ewangelii]
 
Dlaczego dobrych ludzi spotykają złe rzeczy? Drukuj Email
Autor: Miszke Daniel   
poniedziałek, 30 października 2017 17:47

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Dlaczego dobrych ludzi spotykają złe rzeczy?" wygłoszonego  przez br. Daniela Miszkę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
...trudne nadejdą czasy... Drukuj Email
poniedziałek, 30 października 2017 00:00

 
Nieplanowane skutki grzechu Drukuj Email
Autor: Andrzejewski Piotr   
niedziela, 29 października 2017 13:09

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Nieplanowane skutki grzechu" wygłoszonego przez br. Piotra Andrzejewskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 29.10.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Automat do odpuszczania grzechów? (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
niedziela, 29 października 2017 10:00

"Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata" (J 1,29)

Coraz bardziej lubimy korzystać z rozmaitych automatów. Wybawiają nas one z kłopotliwego stawania oko w oko z drugim człowiekiem. Nie lubimy niepotrzebnych pytań, podejrzliwych spojrzeń, niekompetencji i humorów drugiego człowieka.

A więc bankomat pozwala nam pobrać swoje pieniądze bez obawy, że ktoś naprzeciwko będzie nam "zaglądał do kieszeni" i patrzył, że mamy ich tak mało albo tak dużo. Dzieciaki wyrastające w "błogosławionej" kulturze Zachodu bez obawy spotkania się z wymownym spojrzeniem sprzedawczyni mogą kupić sobie w przyjaznym automacie paczkę papierosów, a młodzieńcy - bez najmniejszego zażenowania - pierwszą prezerwatywę.

Jak to dobrze, że wynaleźli te automaty - myślimy - i coraz bardziej wyzwalamy się z zależności od innych ludzi, i od udręki stawania z nimi oko w oko.

Więcej… [Automat do odpuszczania grzechów? (przypomnienie)]
 
Czym oaza w pustyni Drukuj Email
niedziela, 29 października 2017 00:00

 
Codzienne studiowanie Pisma Świętego Drukuj Email
Autor: John Withe   
sobota, 28 października 2017 00:00

Pilnuj czytania... (1 Tym. 4,13) Błogosławiony ten, który czyta... (Obj. 1,3)

Wyglądali na niesamowite grono. Byłem pewien, że są prawdziwymi chrześcijanami. Sam doprowadziłem ich do Chrystusa. Pomimo tego, kiedy już nabierałem pewności, że idą dobrą drogą, oni zaczynali mówić i czynić najdziwniejsze rzeczy. Gdakałem nad nimi jak zdenerwowana kwoka, która wylęgła łabędzie. Wszyscy byliśmy studentami mieszkającymi w tym samym akademiku. Ludzie ci jakoś nie pasowali do mojego stereotypu chrześcijanina. Nie dlatego, by dopasowanie do stereotypu było rzeczą aż tak ważną, ale oni robili po prostu wrażenie nieodpowiednio "dostrojonych".

Jednakże rok później nie wahałem się nazwać ich pobożnymi. Rozumieli to, w co wierzyli, dokąd w życiu zmierzają. Stali się chrześcijanami. Jednym wytłumaczeniem tej różnicy był fakt, że w ciągu tych miesięcy wszyscy studiowaliśmy Pismo Święte, zarówno indywidualnie jak i grupowo.

Więcej… [Codzienne studiowanie Pisma Świętego]
 
Bóg patrzy na nasze życie Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 17:07

 
Całym życiem! Drukuj Email
piątek, 27 października 2017 00:00


 
Nie wrócę już... Drukuj Email
czwartek, 26 października 2017 00:00

 
Strzeżcie się! Drukuj Email
środa, 25 października 2017 00:00

 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (Mt 7:15)

 
40 dni woli i 40 lat niewoli Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
wtorek, 24 października 2017 18:23

 Zapraszamy do wysłuchania zamieszczonego  na naszym serwerze ftp folder Aleksander Barkoci - Kazania 2015 - 2017   archiwalnego  kazania , wygłoszonego przez br. Aleksandra Barkociego.

Nosi ono  tytuł "40 dni woli i 40 lat niewoli".

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj   

 
Strumienie na pustyni - 24 października Drukuj Email
Autor: L,B.Cowman   
wtorek, 24 października 2017 00:00

Oto zrobiłem z ciebie ostre brony ... (Iz. 41, 15)

Stalowa belka, wartości pięciu dolarów, przerobiona na podkowy, osiąga cenę dziesięciu dolarów. Przerobiona na igły, cenę trzystu pięćdziesięciu dolarów; jeśli przerobić ją na scyzoryki, jej wartość dojdzie do trzydziestu dwóch tysięcy dolarów; a jeśli z niej zrobią sprężyny do zegarków, osiągnie wartość dwustu pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

Jakiej twardej szkole musi być poddana owa belka, aby osiągnąć taką wartość! Lecz im większej poddaje się ją przeróbce, im bardziej poddawana jest uderzeniom młota, przeprowadzona przez ogień, tłuczona i polewana, tym staje się cenniejsza.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 24 października]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 97