Czy grozi mi upadek... Drukuj Email
Autor: Hanna Borowska   
niedziela, 09 lipca 2017 00:00

Jest podstępna z samej swojej natury. Kiedy próbuje wślizgnąć się do naszego życia, przybiera rozmaite formy. Nie jest łatwo rozpoznać w lot to niebezpieczeństwo i szybko na nie zareagować. Pycha szepce nam „czułe słówka”, prawi komplementy i przekonuje, że jesteśmy kimś zupełnie wyjątkowym.

Więcej… [Czy grozi mi upadek...]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 09 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 09 lipca 2017 00:00

„Oczy Moje obrócone będą na prawdomównych w ziemi, aby siadali ze Mną; kto chodzi drogą uprzejmą, ten Mi służyć będzie” ( Psalm 101, 6)

Jeżeli Dawid tak mówił, możemy być pewni, że i Syn Dawidowy to samo ma na myśli. Jezus ogląda się za wiernymi ludźmi, a oko Jego zwrócone jest, aby mieć o nich baczenie i kierować nimi, dodawać im odwagi, nagradzać ich. Niechaj nikt z wiernych nie sądzi, iż został nie zauważony; sam Król obrócił nań oko Swoje.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 09 lipiec]
 
Albo - albo... Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
piątek, 07 lipca 2017 00:00

A przystąpiwszy Elijasz do wszystkiego ludu, rzeki: I długoż będziecie chramać na obie strony? Jeśli Pan jest Bogiem, idźcież za Nim... A tak wzięli cielca, którego im dał, a zgotowawszy wzywali imienia Baalowego od poranku aż do południa, mówiąc: O Baalu, wysłuchaj nas! Ale nie było głosu, ani kto by odpowiedział.

I stało się, gdy był czas sprawowania ofiary śniednej, przystąpił Elijasz prorok, i rzekł: Panie, Boże Abrahama, Izaaka i Izraela! dziś niech poznają, żeś ty jest Bogiem w Izraelu,, a jam sługa twój, a żem według słowa twego uczynił to wszystko. Wysłuchaj mię, Panie, wysłuchaj mię, abym -poznał ten lud, żeś ty, Panie, jest Bogiem, gdybyś zaś nawrócił serca ich. Tedy spadł ogień Pański i pożarł całopalenie, i drwa, i kamienie, i proch; a wodę, która była w rowie, wysuszył. Co gdy ujrzał wszystek lud, upadli na oblicze swe, i rzekli: Pan jest Bogiem, Pan ci jest Bogiem.
(1Krl 18,21,26.36-39).

"I DŁUGO BĘDZIECIE CHRAMAĆ NA OBIE STRONY?". Słowa te zostały wypowiedziane w przełomowej, pod pewnym względem, chwili w życiu ludu Bożego okresu Starego Przymierza. Wypowiedział je Eliasz, jeden z największych proroków Starego Testamentu. Jedynie on spośród proroków nie oglądając śmierci - jak podaje nam tekst biblijny - przeniesiony został w ognistym wozie do nieba. Tylko jemu, obok Mojżesza dane było stanąć u boku naszego Pana na Górze Przemienienia. Do pełnienia misji prorockiej powołał Bóg Eliasza w tym czasie, kiedy odstępstwo Izraela osiągnęło chyba swój szczyt. Oto w Izraelu, północnej części niegdyś jednolitego królestwa Salomona, panują król - odstępca Achab i poganka Jezabela, główna inspiratorka niezbożnych czynów króla. Głównie w wyniku przeklętej aktywności królowej lud Boży został sprowadzony na drogę bałwochwalstwa.

Więcej… [Albo - albo...]
 
Strumienie na pustyni - 07 lipiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
piątek, 07 lipca 2017 00:00

Gdzie jest Bóg, mój Stwórca, który i w nocy niedoli wywołuje pieśni pochwalne? Job 35,10

Może cierpisz na bezsenność, niespokojnie spędzając noc w oczekiwaniu pierwszego promienia światła? Proś Ducha Bożego, aby dał ci siły skupić myśli na Bogu, twoim Stwórcy i wierz, że te nużące godziny samotności On napełni pieśnią.

Być może przeżywasz noc rozstania z kimś drogim. Czy w takich chwilach Bóg nie przybliża się do serca zasmuconego stratą bliskiego człowieka, przekonując go o tym, ze Panu potrzebny był ten, który odszedł do tamtego świata, wśród mnóstwa promiennych, niewidzialnych istot, w celu wypełnienia jakiejś wysokiej misji i czy nie objawiła się ta myśl jako początek pieśni?

Więcej… [Strumienie na pustyni - 07 lipiec]
 
Bóg przywróci twoje zmarnowane lata Drukuj Email
Autor: Wilkerson Dawid   
czwartek, 06 lipca 2017 16:51

Część 1

Część 2

 
Każdy z nas jest kaznodzieją Drukuj Email
czwartek, 06 lipca 2017 00:00

 
O siedmiu kędziorach Samsona Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
środa, 05 lipca 2017 19:15

 Zapraszamy do wysłuchania dwóch archiwalnych, zamieszczonych   na naszym serwerze ftp folder Aleksander Barkoci - Kazania 2015 - 2017   kazań wygłoszonych przez br. Aleksandra Barkociego.

Noszą one tytuł "Całujcie syna " oraz "O siedmiu kędziorach Samsona".

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  "Całujcie..." 

Słuchaj "O siedmiu..." 

 
Skarb Drukuj Email
Autor: Bruno Ferrero   
środa, 05 lipca 2017 00:00

Ojciec rodziny nawoskował samochód i pieczołowicie polerował lakier, by nadać mu właściwy połysk. Pomagał mu w tym jedenastoletni syn, czyszcząc szmatką zderzaki.
- Widzisz, mój synu - mówił z powagą ojciec - ten samochód to prawdziwy rodzinny skarb. Musimy traktować go delikatnie, z uwagą i poświęcać mu trochę czasu.
- Oczywiście tatusiu!
- Dobry z ciebie chłopak.
Po chwili ciszy:
- A czy ja jestem skarbem rodziny? - wyszeptało cicho dziecko.
- Dlaczego zadajesz takie pytania?
- Bo ty nigdy nie masz dla mnie czasu.

Jaki jest twój rodzinny skarb?

 
Z serca Drukuj Email
Autor: Walczak Ewa   
wtorek, 04 lipca 2017 11:54

Zakochałam się na przekór logice,

Bo Ty Panie poszerzasz granice,

Bo Ty Panie po morzu prowadzisz,

Górę zepchniesz, wszystkiemu zaradzisz.

Zakochałam się, bo wciąż Jesteś ze mną,

Gdy w mym życiu jasno i kiedy jest ciemno.

Przez najbardziej stromy przesmyk przeprowadzisz.

Poodsuwasz chmury, wszystkiemu zaradzisz.

Jedno mam marzenie, by dokonać biegu,

I Byś mnie powitał u tamtego brzegu,

I aby z ust Twoich padło jedno zdanie:

"Witaj w mej rodzinie, spełniłaś zadanie"

 
Każdy pragnie być w życiu szczęśliwym Drukuj Email
poniedziałek, 03 lipca 2017 00:00

 
Prawdziwa czy fałszywa nauka? Drukuj Email
Autor: Zwiahel Dariusz   
niedziela, 02 lipca 2017 12:18

Zapraszamy do wysłuchania  kazania pt."Prawdziwa czy fałszywa nauka?" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas   nabożeństwa niedzielnego w dniu 02.07.2017 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli.

Kaznodzieja odpowiada w zwiastowaniu na dwa istotne pytania:

1.Czy człowiek nowo narodzony, wierzący w rozumieniu Biblijnym, potrzebuje uwolnienia od przekleństwa pokoleniowego?

2.Czy człowiek nowo narodzony, wierzący w rozumieniu Biblijnym, może być opanowany przez ducha nieczystego?

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Czy wierzący człowiek, chrześcijanin może być opętany? Drukuj Email
Autor: Hydzik Michał   
sobota, 01 lipca 2017 00:00

Czy wierzący człowiek, chrześcijanin może być opętany?

Od jakiegoś czasu toczy się zawzięta dyskusja na ten temat. I jak zwykle w takich sytuacjach, niektórzy dopuszczają tę ewentualność, inni jej oponują. Nie jest to pytanie nowe. Pojawiło się ono już na początku chrześcijaństwa. Niejaki Hermes, autor dzieła pod tytułem „Pasterz”, już w roku 139 karcił tych, którzy uważali, że w tej samej osobie może przebywać jednocześnie Duch Święty i duch zły.

Więcej… [Czy wierzący człowiek, chrześcijanin może być opętany?]
 
Bezpieczna w Twoich rękach Drukuj Email
Autor: Aleksandra Kwiecień   
czwartek, 29 czerwca 2017 00:00

„Nie pytaj mnie dlaczego, tak wiele wokół zła, dlaczego każdy ranek nową zbrodnią wita nas…”, bezwiednie zanuciłam w myślach ten fragment utworu (link) Joanny Rzyczniok w tamten czerwcowy poranek, gdy przeczytałam o kolejnym ataku terrorystycznym, tym razem na London Bridge i Borough Market.

Minęło niespełna trzy miesiące od poprzedniego ataku, który miał miejsce przy budynku angielskiego parlamentu; zaledwie kilkanaście dni od wybuchu w Manchesterze. „Znowu? Kolejny atak?” zapytałam samą siebie nie tyle z przerażeniem czy zgrozą, przyznaję, ale z pewnego rodzaju zmęczeniem. Tego typu incydenty stają się tak częste, że być może wkrótce będziemy je postrzegać jako straszny i niechciany, ale jednak element codzienności. 

Ostatni tekst Martyny Słowińskiej dotyczący najbezpieczniejszego miejsca na świecie wpisał się dokładnie w tok moich własnych rozmyślań, pobudzonych wspomnianymi wyżej wydarzeniami. 

Więcej… [Bezpieczna w Twoich rękach]
 
Najbezpieczniejsze miejsce na świecie Drukuj Email
Autor: Martyna Słowińska   
środa, 28 czerwca 2017 00:00

Kilka miesięcy temu, obserwując grozę wzburzonego morza, miałam możliwość odkryć na nowo prawdę tak bardzo już mi znaną - że najbezpieczniejszym miejscem na świecie jest centrum woli wszechmocnego Boga.

Siedząc w ciszy nad brzegiem morza późnym wieczorem, ma się rzadko powtarzalną okazję, zwłaszcza mieszkając w miejscu pozbawionym tak pięknych krajobrazów, by oddać się rozważaniom o sprawach wagi najwyższej. Spotkania z żywiołami, w moim przypadku, mają to do siebie, że zawsze są płodne w rozmaite refleksje, gdyż nic tak nie generuje przemyśleń w temacie Bożej natury jak Jego autorskie dzieła. Przypatrując się niespokojnemu morzu i siedząc całkiem blisko jego brzegu, pomyślałam - czy ja właściwie jestem bezpieczna? Tego samego dnia czytałam Księgę Amosa i mając dalej w pamięci serię retorycznych pytań zadanych przez proroka, moja odpowiedź niewątpliwie nie mogła wybrzmieć inaczej jak tylko: tak, jestem bezpieczna!

Więcej… [Najbezpieczniejsze miejsce na świecie]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 90