Z pewnością zrealizujesz cel... Drukuj Email
Autor: NDJ   
sobota, 02 grudnia 2017 00:00

 
A ty kiedy ostatni raz uczyniłeś coś dobrego? Drukuj Email
piątek, 01 grudnia 2017 00:00

...Wszystko co uczyniliście tym najmniejszym, mnie uczyniliście...

A ty kiedy ostatni raz uczyniłeś coś dobrego? Zobacz również  oraz "Dobre uczynki są ważne"

 
Przed Twym ołtarzem Drukuj Email
czwartek, 30 listopada 2017 00:00

 
Prowadzeni w kierunku ciemności Drukuj Email
Autor: David Wilkerson   
wtorek, 28 listopada 2017 21:07

”A co dotyczy zakonu i objawienia: Jeżeli tak nie powiedzą, to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka. I będzie wędrował po niej utrapiony i zgłodniały (…), a gdy spojrzy na ziemię – oto trwoga i pomroka, straszna ciemność i nieprzenikniony mrok. (dosłowne tłumaczenie z angielskiego: i będą prowadzeni w ciemność).” (Izajasza 8,20-22) Wczoraj wieczorem byłem na festiwalu muzyki chrześcijańskiej. Nigdy nie zapomnę tego, co tam zobaczyłem, było to doświadczenie dosłownie rozdzierające serce. Po wyjściu z koncertu przez wiele godzin płakałem i jęczałem w Duchu czując gniew świętego Boga płonący przeciwko temu, co zobaczyłem.

Poszedłem na ten festiwal ponieważ “artysta”, który tam wczoraj występował kilka godzin przed występem przyszedł do mojego biura płacząc i mówiąc, jak bardzo kocha Jezusa, jak bardzo jest szczery i chce nauczyć się więcej o świętości. Powiedział, że poruszyły go moje kazania, które czytał. Jego słowa brzmiały właściwie – jego postawa wydawała się uniżona. Na jego prośbę poszedłem posłuchać jego i całej grupy, ponieważ zapewniał mnie, że nie będę zgorszony.

Więcej… [Prowadzeni w kierunku ciemności]
 
"Małpi gaj" Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
niedziela, 26 listopada 2017 16:32

Celowo umieściłem tytuł tego rozważania w cudzysłowiu, gdyż nie chcę nikogo obrazić dosadnością porównania. Niestety, obserwując najnowsze trendy i zjawiska w społeczności ewangelikalnej w kraju, nic innego nie przychodzi mi na myśl, jak właśnie to określenie. Aby być na bieżąco w kwestii znaczenia tego wyrażenia, googlowałem przez chwilę i ku memu zaskoczeniu, na monitorze znalazłem sporo adresów żłobków i przedszkoli o tej nazwie. Lecz nie o miejscu dla dzieciaków chcę pisać, lecz o zgromadzeniach organizowanych dla ludu Bożego.

Więcej… [Małpi gaj]
 
Strumienie na pustyni - 26 listopad Drukuj Email
Autor: L.B. Cowman   
niedziela, 26 listopada 2017 00:00

" ... Kaleb rzekł do niej: czego chcesz? Ona odpowiedziała: daj mi wiano; skoro mnie wydałeś do suchej ziemi południowej, daj mi też źródła wód. Dał jej tedy górne i dolne źródła" (Księga Jozuego 15: 18-19)

Są to źródła, a nie stojące stawy. Błogosławieństwa i radości, zstępujące z wyżyn w czasie najbardziej upalnego lata i przepływające przez pustynną ziemię smutków i krzywd. Ziemie należące do Achsy znajdowały się w południowej części kraju i często bywały wysuszane przez palące słońce. Lecz z gór płynęły niewyczerpane źródła, które ochładzały, odświeżały i czyniły płodną wszystką ziemię. Są źródła, płynące po nizinnych miejscach życia, po miejscach twardych i pustynnych, bezludnych i najbardziej pospolitych, i jakiekolwiek by nie było nasze położenie, zawsze możemy znaleźć wyższe źródła.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 26 listopad]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 24 listopad Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 24 listopada 2017 00:00

Nie będzie się na wieki wadził ani gniewu wiecznie chował. ( Psalm 103,9)

Czasem będzie się wadził; inaczej nie byłby mądrym Ojcem takich nędznych i błądzących dzieci, jak my jesteśmy. Jego niezadowolenie jest bolesne dla miłujących prawdę, gdyż wiedzą, jak bardzo zasłużyli na nie i jak bardzo Go zasmucili. Wiemy, co znaczy Jego spór z nami i chylimy kolana przed Panem, żałując, że daliśmy Mu powód do gniewu.

Ale jakaż pociecha tkwi w tych słowach: „Nie na wieki będzie się wadził”. Gdy czynimy pokutę i zwracamy się Doń sercem złamanym przez grzech i już wyrzekającym się grzechu - On jest niezwłocznie znowu nam miłościw. Wcale nie jest to Bogu przyjemne ukazywać surowe oblicze tym, których miłuje z całego serca; radością Jego jest doskonałość naszej radości.

Pójdźcie, szukajmy Jego oblicza. Nie ma powodu do zwątpień ani trwogi. Miłujmy wadzącego się z nami Pana, a niebawem zaśpiewamy: „Odwróciłeś zapalczywość gniewu Twego, a ucieszyłeś mię”. Precz z wami, posępne przeczucia, kruki duszy naszej! Pójdźcie tu, do nas, korne nadzieje i wdzięczne wspomnienia, wy gołębice serca! On, Który z dawna ułaskawił nas, jako sędzia, chce nam znowu, jako Ojciec - przebaczyć. Przeznaczono nam cieszyć się Jego słodką i niezmienną miłością.

 
Problemy z dziećmi, krzyż i uwielbienie Drukuj Email
Autor: Sokół Bartosz   
wtorek, 21 listopada 2017 20:35

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego  kazania   pt. "Problemy z dziećmi, krzyż i uwielbienie" wygłoszonego przez  br. Bartosza Sokoła.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Jeruzalem! Jeruzalem! Drukuj Email
niedziela, 19 listopada 2017 17:46

 
Strumienie na pustyni - 18 listopad Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
sobota, 18 listopada 2017 00:00

A błogosławiony jest ten, który się mną nie zgorszy. Łuk. 7, 23

Czasem bywa bardzo trudno nie zgorszyć się z Pana Jezusa Chrystusa. Zgorszenie może zależeć od okoliczności: znajduję się w więzieniu, uciśniony trudnymi warunkami życia, na łożu choroby, na miejscu nie cieszącym się popularnością - gdy właśnie miałem nadzieję na szerokie możliwości. Tak, to prawda, ale On wie najlepiej, co jest dla mnie bardziej pożyteczne. Moje otoczenie wyznaczone jest przez Niego. On zamierza przez nie wzmocnić moją wiarę, pociągnąć do ściślejszej społeczności ze sobą i umożliwia dojrzewanie mojej mocy. W więzieniu moja dusza powinna by kwitnąć.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 18 listopad]
 
Niechciany sukces Drukuj Email
czwartek, 16 listopada 2017 00:00

 
Modlitwa w więziennej izolatce Drukuj Email
niedziela, 12 listopada 2017 00:00

Rumuński pastor Richard Wurmbrand spędził 14 lat w komunistycznych więzieniach. Mimo tortur pozostał wierny Jezusowi. Modlił się tam nawet za swoich oprawców i niektórzy z nich nawrócili się do Jezusa.

Świadectwo jego wiary, zapisane w książce „Torturowani z powodu Chrystusa”, będzie niedługo dostępne w wersji filmowej pod tym samym tytułem.

Niniejszy materiał wideo jest zwiastunem tego filmu.

 
Gdy nastaną trudne lata Drukuj Email
sobota, 11 listopada 2017 09:00

 
Zaszczyt tabuizacji Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 11 listopada 2017 08:49
Dzisiaj parę słów o przedziwnym zachowaniu jerozolimskiej ulicy w reakcji na obecność Jezusa. Komu jak komu, ale Chrystusowi Panu, ze względu na Jego naukę i dzieła, należało się nie tylko zainteresowanie opinii publicznej ale również wydanie przez władze miasta oficjalnego o Nim stanowiska. Imię Jezusa z Nazaretu jak najbardziej godne było głośnej pochwały i pierwszego miejsca na liście najbardziej wpływowych osobistości Izraela.

Tymczasem Pan, pomimo swej kilkudniowej aktywności w stolicy, pozostawał w mieście "wielkim nieobecnym". Ponadto wśród tłumów wiele szeptano na Jego temat. Jedni mówili: Jest dobry; inni natomiast: Skądże, przecież zwodzi ludzi. Nikt jednak, z obawy przed Żydami, nie wypowiadał się o Nim otwarcie [J 7,12-13]. Skąd wzięło się tak dziwne embargo na głośne mówienie o Jezusie? Dlaczego otwarcie nie wymieniano Jego imienia, a jedynie szeptano o Nim po kątach?
Więcej… [Zaszczyt tabuizacji]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 102