Niezawodny przewodnik Drukuj Email
niedziela, 14 maja 2017 00:00

"Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci." (Prz 14:12)

"Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi." (Rz 8:14)

"Bojaźń Pana prowadzi do życia i kto ją ma, odpoczywa syty i nie dozna nieszczęścia." (Prz 19:23)

 
Znaleźć i uratować! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 13 maja 2017 12:15

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Odszukać i ocalić" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Niezawodny ratownik Drukuj Email
sobota, 13 maja 2017 00:00

„W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.” (1 Jan. 4:9)

W jednej z gazet wydrukowano przejmujący reportaż: dwuletnia dziewczynka, przebywająca pod opieką babci, wpadła do basenu. Choć starsza pani nie umiała pływać, skoczyła do wody w desperackiej próbie ocalenia dziecka.Po kilku godzinach z dna basenu wydobyto dwa martwe ciała.

Jeśli toniemy, potrzebna jest nam pomoc kogoś, kto spełnia dwa wymogi. Po pierwsze, musi chcieć nas ratować, ale to nie wystarczy. Po drugie, osoba taka musi być w stanie ocalić nam życie. Na nic się nie zda ratownik, który sam potrzebuje pomocy!

Więcej… [Niezawodny ratownik]
 
Kocham wiec jestem Drukuj Email
Autor: Bartosz Sokół   
piątek, 12 maja 2017 10:00

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania wartościowego  kazania   pt. "Kocham więc jestem" wygłoszonego przez  br. Bartosza Sokoła podczas Weekendu Biblijnego zorganizowanego w  Centrum Chrześcijańskim Nowe Życie w Gdańsku w dniach 22-23 kwietnia 2017 roku.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Klejnoty Bożych obietnic - 12 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 12 maja 2017 00:00

Kto strzeże drzewa figowego, pożywa owocu jego; także, kto strzeże pana swego, uczczony będzie. Przyp. 27, 18

Kto hoduje drzewo figowe, zbiera figi za swój trud, a kto dobremu Panu służy, ma w nagrodę cześć. Zaprawdę, Pan Jezus jest najlepszym naszym Panem, dostępujemy zaszczytu, gdy pozwala nam najdrobniejszą nawet służbę dla Siebie wykonać. Są tacy panowie w świecie, którym służyć jest przykro, źle jest strzec tylko samych jabłoni leśnych i w nagrodę jeść tylko kwaśne leśniówki. Lecz gdy służę memu Panu, strzegę drzewa figowego i otrzymuję najsłodsze figi. Służyć Jemu jest wielką radością, wytrwać przy Nim jest obowiązkiem moim, czego wynikiem zaś jest błogosławieństwo doczesne, a nagrodą - chwała wieczna.

Uczczeni będziemy, kiedy zebrany będzie plon służby naszej. Aniołowie, którzy teraz nam służą, uniosą nas do nieba, gdy pracę naszą na ziemi wykonamy. Niebo, gdzie Pan Jezus przebywa, będzie darowanym nam od Niego mieszkaniem. Sam Pan uczyni nas godnymi ciągłego obcowania z Nim. Któż wyobrazić sobie może pełną treść tej obietnicy: „kto strzeże Pana swego, uczczony będzie!”? Boże Święty, pomóż, bym zawsze służył Tobie - memu Panu! Pozwól mi porzucić każdą myśl o chwale ludzkiej, aż do tej godziny, gdy Sam zechcesz mnie uczcić! Niechaj Duch Święty raczy uczynić ze mnie cierpliwego sługę, który niesie pokój Boży.

 
Spełniaj czym prędzej swój zamiar! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 11 maja 2017 00:00

Ludzie noszą w sercu i obmyślają różne zamiary. Jedne wynikają z poczucia obowiązku, drugie z chęci uporządkowania lub naprawienia czegoś w życiu. Jeszcze inne rodzą się z namiętności i marzeń, a są też zamiary z gruntu złe i bezbożne. W tych dniach zaintrygowały mnie słowa Jezusa skierowane do Judasza podczas Jego ostatniej Paschy.

I wtedy, gdy Judasz wziął kawałek chleba, wstąpił w niego szatan. Jezus powiedział więc do niego: Spełniaj czym prędzej swój zamiar. Nikt ze spoczywających przy stole nie zrozumiał jednak, o co chodzi. Niektórzy przypuszczali nawet, że ponieważ Judasz zarządzał sakiewką, Jezus posyła go, by kupił czego im trzeba na święto, albo by dał coś ubogim. On zatem wziął ten kawałek i natychmiast wyszedł. A była noc [Jn 13,27-30].

W jakich okolicznościach Judasz powziął zamiar wydania Jezusa? Przede wszystkim trzeba tu wspomnieć o jego miłości do pieniędzy. Opiekując się wspólną sakiewką, podkradał z niej sobie. Bardzo się też oburzał, gdy jakaś kwota będąca w ich zasięgu, ostatecznie nie trafiała pod jego opiekę. Tak było na przykład z flakonem kosztownego olejku nardowego. Do tego stopnia nie mógł odżałować straty trzystu denarów, że od tej chwili korzyści dla siebie postanowił poszukać gdzie indziej. W Judasza zaś, zwanego Iskariot, który należał do dwunastu, wstąpił szatan; i ten odszedłszy, umówił się z arcykapłanami i dowódcami straży co do sposobu, jak im go wydać. I ucieszyli się, i ułożyli się z nim, że mu dadzą pieniądze. A on zgodził się i szukał sposobu, jak by go wydać z dala od ludu [Łk 22,3-6].

Człowiek miłujący świat bardziej niż Boga, podatny jest na wpływy diabła. Takie przypadki zdarzają się również w środowisku naśladowców Jezusa. Judasz powziął złe zamiary zanim zasiadł do wieczerzy paschalnej. Diabeł zasiał już w sercu Judasza syna Szymona Iskariota, myśl o wydaniu Go [J 13,2]. I wtedy, gdy Judasz wziął kawałek chleba, wstąpił w niego szatan. Poprzez ten zwyczajny szczegół potwierdziło się Słowo Boże z Psalmu 41. Ten, który je mój chleb wystąpił przeciwko Mnie zdradziecko [ Ps 41,10]. Jezus – o, dziwo! – nie próbował odwodzić Judasza od jego pomysłu. Wręcz przeciwnie. Spełniaj czym prędzej swój zamiar! – zaapelował do zdrajcy.

Niech te słowa Jezusa przemówią też dzisiaj do nas i to przynajmniej w kilku sferach.
Więcej… [Spełniaj czym prędzej swój zamiar!]
 
Czy musisz wyrzec się świata? Drukuj Email
wtorek, 09 maja 2017 01:00

 
Chodzenie z Bogiem Drukuj Email
Autor: Eugeniusz Gradek   
wtorek, 09 maja 2017 00:00

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Eugeniusz Gradek - kazania udostępnione zostało do pobrania/wysłuchania  kazanie pt. ”Chodzenie z Bogiem” wygłoszone przez br. Eugeniusza Gradka pastora zboru w Żywcu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Jezus jako dobry pasterz Drukuj Email
Autor: Leszek Czyż   
poniedziałek, 08 maja 2017 15:41

Zapraszamy do wysłuchania cyklu wykładów koncentrujących się wokół zagadnienia praktycznego duszpasterstwa. Dzisiaj prezentujemy kolejne wykłady:

4.Miłość

5.Jezus jako dobry pasterz

Kolejne wykłady za tydzień.

 
Lęk przed odrzuceniem Drukuj Email
Autor: Wrzecionko Leszek   
niedziela, 07 maja 2017 14:13

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Lęk przed odrzuceniem”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Jestem chrześcijaninem bo... Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
niedziela, 07 maja 2017 14:08

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Jestem chrześcijaninem bo..." wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 07.05.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Ty też bedziesz musiał/a podjąć decyzję! Drukuj Email
sobota, 06 maja 2017 14:43

Kliknij na obrazku. Oglądnij i pomyśl: Jestem gotowy/a?


 
Szczęśliwi, którzy mają czyste serce Drukuj Email
Autor: lcwords   
sobota, 06 maja 2017 12:00

Pewien człowiek przyszedł do Jezusa i zapytał:

– Nauczycielu, co dobrego mam uczynić, aby zdobyć życie wieczne?

– Czemu Mnie pytasz o to, co dobre? Jest tylko jeden Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowuj przykazania.

– Które? – Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego bliźniego, jak siebie samego.

– Czego jeszcze mi brak? Tego wszystkiego przestrzegałem.

– Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swój dobytek i rozdaj ubogim, a cały twój skarb znajdzie się w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną.

Gdy młody człowiek to usłyszał, odszedł smutny, bo miał wielki majątek.

Był tak przywiązany do rzeczy które posiadał, że nie mógł sobie wyobrazić życia bez nich.

"Szczęśliwi, którzy mają czyste serce, ponieważ oni będą oglądać Boga." Ewangelia Mateusza 5:8 i 19:16-22

 
Pokaż mi moje serce! Drukuj Email
sobota, 06 maja 2017 11:30

Pokaż mi moje serce
Co jest w jego głębi
Tak bardzo pragnę by nie było ciasno
Twojemu Duchowi we mnie.

Aby Twój oddech
Napełnił mój dom
To moim pragnieniem jest
To najważniejsze, o to błagam Cię.

Więcej… [Pokaż mi moje serce!]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 88