Kluczowy organ Drukuj Email
Autor: Krzysztof Krzyżagórski   
niedziela, 08 stycznia 2017 16:09

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Kluczowy organ" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 08.01.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Powstrzymaj swój język od złego Drukuj Email
niedziela, 08 stycznia 2017 16:00

"Tak samo i język jest małym członkiem, lecz pyszni się z wielkich rzeczy. Jakże wielki las zapala mały ogień!

I język jest ogniem; język jest wśród naszych członków swoistym światem nieprawości; kala on całe ciało i rozpala bieg życia, sam będąc rozpalony przez piekło." ( Jk 3:5 - 6 )

"Bo kto chce być zadowolony z życia i oglądać dni dobre, ten niech powstrzyma język swój od złego, a wargi swoje od mowy zdradliwej." ( 1P 3:10 )

"Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą, abyście wiedzieli, jak macie odpowiadać każdemu." ( Kol 4:6 )


"Usta sprawiedliwego tryskają mądrością, lecz język przewrotny będzie wyrwany." ( Prz 10:31)

"Kto mówi nierozważnie, rani jak miecz; lecz język mędrców leczy." ( Prz 12:18 )

"Cierpliwością można przekonać sędziego, a łagodny język łamie kości." ( Prz 25:15 )

 
Słuchaj Biblii z naszej strony! Drukuj Email
sobota, 07 stycznia 2017 10:57


Z przyjemnością zapraszamy do słuchania  umieszczonej w naszych zasobach Biblii audio Starego i Nowego Testamentu.

Jest to bardzo przejrzyście opracowana podstrona w podziałem Biblii na Stary i Nowy Testament oraz księgi i rozdziały do wyboru!

Kliknij i ciesz się czytanym słowem Bożym!

 
Codzienny plan czytania Biblii! Drukuj Email
sobota, 07 stycznia 2017 10:21

Zapraszamy do skorzystania do bardzo dobrego, systematycznie aktualizowanego codziennego planu codziennego czytania Biblii, przygotowanego przez braci z Kościoła Zielonoświątkowego w Bydgoszczy.

Niewątpliwą zaleta planu jest możliwość zarówno czytania jak i odsłuchania audio przygotowanych na dany dzień fragmentów Biblii.

Poniższy link otwiera nowe okno z Codziennym planem czytania planem. Polecamy!

Link do CPCZB zamieszczony został na stałe w prawej  kolumnie na stronie głównej naszego radia.

 
Pilnuj czytania! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 07 stycznia 2017 10:15

Statystyczny Polak spędza na czytaniu sześć i pół godziny w tygodniu, a więc niecałą godzinę dziennie. Wprawdzie nie jest z nami aż tak źle, bo to 13. miejsce na świecie, ale już gdy chodzi o czytanie książek, to tylko 17%  Polaków zadeklarowało w 2015 roku przeczytanie przynajmniej jednej książki. To znaczy, że 63 % Polaków książek zazwyczaj nie czyta w ogóle.

A jak jest z czytaniem Biblii? Nie mamy badań polskiego środowiska ewangelicznego w tej dziedzinie. Statystyka znaleziona w czasopiśmie Christianity Today sprzed kilku lat, na podstawie badań przeprowadzonych wśród blisko trzech tysięcy  amerykańskich  protestantów pokazuje wszakże, że tylko 19% z tego grona czyta Biblię codziennie. Czy polscy chrześcijanie są pilniejszymi czytelnikami Słowa Bożego?

Więcej… [Pilnuj czytania!]
 
Lament nie czytanej Biblii Drukuj Email
Autor: Roman Brandstaetter   
sobota, 07 stycznia 2017 01:00

"Stoję na najwyższej półce twojej domowej biblioteki, wciśnięta między tomy encyklopedii, do których jestem podobna formatem i objętością. I tak stojąc od wielu lat niedostrzeżona, nieomal niewidzialna, spokojnie medytuję nad moim niewesołym losem. Tematem moich medytacji jest pytanie : "Po co kupiłeś mnie człowieku?"

Czy po to, żeby przerzucić kilka kartek, spojrzeć na mnie z bogobojnym drżeniem i odstawić nabożnie na najgórniejszą półkę w księgozbiorze?

Czasem przypuszczałam, że nabyłeś mnie po to,  by móc pochwalić się moją obecnością w twojej bibliotece, ale kiedy podczas przyjęcia w twoim domu w towarzyskiej rozmowie ktoś błędnie zacytował słowa Chrystusa, wybuchła dyskusja i poproszono cię o przyniesienie Pisma Świętego, powiedziałeś:

Więcej… [Lament nie czytanej Biblii]
 
A ty co czytasz swoim dzieciom? Drukuj Email
czwartek, 05 stycznia 2017 02:00

"Niechaj słowa te, które Ja ci dziś nakazuję, będą w twoim sercu.  Będziesz je wpajał w twoich synów i będziesz o nich mówił, przebywając w swoim domu, idąc drogą, kładąc się i wstając. Przywiążesz je jako znak do swojej ręki i będą jako przepaska między twoimi oczyma. Wypiszesz je też na odrzwiach twojego domu i na twoich bramach." (Pwt 6:6-9)

 
Cichy czas - czytanie Słowa Bożego i rozmowa z Bogiem (04) Drukuj Email
Autor: Manfred Roseler   
czwartek, 05 stycznia 2017 00:00

„O Panie, słyszysz mój głos od rana, od rana przedstawiam Ci prośby i czekam.” Ps. 5,4 (BT)

Wszyscy ludzie, którzy byli w szczególny sposób używani przez Boga, pielęgnowali silną i żywą społeczność z Nim. Bardzo ważnym składnikiem takiej społeczności jest cichy czas.

"Cichy czas" to czas spędzany każdego dnia z Bogiem. Chociaż Biblia nie zawiera tego określenia, to jednak mówi, że Bóg pragnie, abyśmy wyznaczali sobie czas na społeczność z Nim.

Studiuj czwartą lekcję kursu biblijnego "Nowe życie z Jezusem"  pt." Cichy czas - czytanie Słowa Bożego i rozmowa z Bogiem"

 
Tylko cienie Drukuj Email
Autor: Henryk Hukisz   
środa, 04 stycznia 2017 21:14

Zapraszamy do wysłuchania  refleksyjnego kazania pt."Tylko cienie" wygłoszonego przez  br. Henryka Hukisza .

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Co Bóg Ci obiecał Drukuj Email
Autor: Halina Kudzin   
środa, 04 stycznia 2017 20:33

 
Droga sprawiedliwego Drukuj Email
wtorek, 03 stycznia 2017 00:00

 
Sprawiedliwa miara Drukuj Email
wtorek, 03 stycznia 2017 00:00

„Jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą.” (Ew. Mat. 7:2)

Pewien wieśniak chodził codziennie do miasta, dostarczając piekarzowi masła do pieczywa. Przynosił mu pięć kilogramów masła, a w zamian brał sobie pięć kilogramów chleba.

Pewnego razu zdarzyło się, że nieufny piekarz zważył masło. Jakież było jego zdziwienie, gdy zobaczył, że brakuje pół kilograma. Natychmiast pociągnął wieśniaka do odpowiedzialności. Zawołał go i karcił, ten jednak bez najmniejszego zmieszania odrzekł:

„A to już nie moja w tym wina. W domu nie mam ciężarków. Robię więc tak, że kupiony u pana chleb kładę zawsze na jedną szalę wagi, na drugą zaś tyle masła, ile zrównoważy tamten ciężar”.

Od tej pory piekarz dawał swemu odbiorcy towar według sprawiedliwej wagi. Historia ta miała miejsce wiele lat temu, lecz jej puenta, nawiązująca do słów Jezusa, jest aktualna tak długo, jak istnieć będzie świat i pokusa nieuczciwości.

Tekst pochodzi z bloga "Ziarenka słów".

 
Strumienie na pustyni - 2 styczeń Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 00:00

Nie samym chlebem żyć będzie człowiek, ale każdym słowem wychodzącym z ust Bożych. (Mat. 4, 4)

Gdyby Bóg chciał, moglibyśmy żyć bez chleba tak, jak przeżył Pan Jezus dni czterdzieści; ale nie moglibyśmy żyć bez Jego Słowa. Albowiem przez to Słowo zostaliśmy stworzeni, i tylko przez nie istniejemy, gdyż On wszystkie rzeczy nosi mocą Swego Słowa. Bóg jest pierwszą, a chleb drugą przyczyną naszego istnienia. Mógłby zarówno działać bez tej drugiej przyczyny, jak i z nią, i nie powinniśmy ograniczać Go do jednego sposobu działania. Nie domagajmy się widzenia Go, ale wejrzyjmy na niewidzialnego Boga. Słyszeliśmy wierzących, jak mówili, że w wielkiej biedzie, gdy zapasy chleba były skąpe, malał także głód ich; innym zaś Pan, gdy zamknęły się dla nich zwykłe źródła pomocy, zsyłał pomoc niespodziewaną.

Ale Słowo Pana mieć musimy. Tylko z nim możemy oprzeć się diabłu. Zabierzcie nam je, a wróg nasz będzie miał nas niebawem w swej mocy, gdyż osłabniemy wkrótce. Nasze dusze łakną pokarmu, a nie masz innego dla nich poza Słowem Bożym. Wszystkie księgi i wszyscy kaznodzieje świata nie zdołają nam wystarczyć; jedno Słowo ust Bożych może usta wierzącego zapełnić. Daj nam, Panie, tego chleba na wszelkich drogach. Cenimy go wyżej, niźli królewskie łakocie.

 
Gniew - czy jest dopuszczalny? cz.2 (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: Gary R. Collins   
sobota, 31 grudnia 2016 00:00

Jak pokonać gniew? Ludzie rozprawiają się z gniewem używając jednego z czterech sposobów. Mogą go pohamować (zaprzeczając jego istnieniu), mogą go tłumić (rozmyślnie ukrywając go przed innymi), wyrażać go (w sposób niszczący lub łagodny), albo wyznawać go Bogu i swemu bliźniemu. Te cztery podejścia są zależne od człowieka i sytuacji wywołującej gniew.

Więcej… [Gniew - czy jest dopuszczalny? cz.2 (przypomnienie)]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 80