Filary pobożności : jałmużna Drukuj Email
Autor: Mackiewicz Remigiusz   
niedziela, 08 października 2017 16:58

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Filary pobożności : jałmużna" wygłoszonego przez br. Remigiusza Mackiewicza podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 08.10.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Niebezpieczeństwo o wiele większe... Drukuj Email
niedziela, 08 października 2017 00:00

...również i u nas od niedawna Baby TV Polska czy MiniMini lecą w wielu kablówkach na okrągło. Tymczasem według Amerykańskiej Akademii Pediatrii dzieci poniżej 24. miesiąca życia nie powinny w ogóle oglądać telewizji.

Programy tego typu głoszą, że pomagają w rozwoju dzieci. Są to twierdzenia zupełnie bez pokrycia - mówi dr Christakis - Co gorsza, badania naukowe dowodzą, iż jest wręcz przeciwnie - oglądanie jakiejkolwiek telewizji przez dzieci poniżej drugiego roku życia nie tylko im nie pomaga, ale wręcz szkodzi. 
Potrzeby żony Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 07 października 2017 17:21

Jedno ze środowych spotkań w Centrum Chrześcijańskim NOWE ŻYCIE w Gdańsku poświeciliśmy ostatnio na rozmowę o potrzebach żony. W luźnej rozmowie staraliśmy się ustalić, czego kobiety spodziewają się po swoich mężach i jakie pragnienia przechowują w swoich sercach.  Zgodnie mówiły, że pragną, aby mąż był odpowiedzialny, wierzący, bogobojny, trzymał się Słowa Bożego i chodził z Bogiem. Wymieniały takie cechy jak troskliwość, wyrozumiałość, łagodność. Niektóre podkreślały, że bardziej od górnolotnej wielomówności wolą w swoich mężach praktyczne czyny. Chciałyby, aby mąż był taktowny, niekonfliktowy, znajdował czas na rozmowę z nimi, pomagał w wychowywaniu dzieci itd.

Uwzględniając zasłyszane postulaty, poniżej omawiam kilka podstawowych potrzeb naszych żon. Polecam je uwadze każdego wierzącego mężczyzny.
Więcej… [Potrzeby żony]
 
Bogiem moim jest! Drukuj Email
piątek, 06 października 2017 17:01

<

 
Strumienie na pustyni - 04 października Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 04 października 2017 20:00

A Pan błogosławił ostatnie lata Joba więcej aniżeli początkowe ... Joba 42, 12

Job, pomimo problemów i cierpień, osiągnął swoje dziedzictwo dzięki wytrwałości w wierze i zaufaniu Bogu. Przechodził trudne doświadczenia, aby zostało potwierdzone to, co Bóg mówił o jego sprawiedliwości. Czy nie dlatego On zsyła smutek, by wykształtować mój charakter i przyoblec w szatę sprawiedliwości, której tak mało objawiało się we mnie do tej pory? Osiągam chwałę przez mrok, łzy i śmierć. Najdojrzalsze owoce, które przynoszę, rosną i dojrzewają na najbardziej szorstkiej ścianie. Boleść i utrapienie dały Jobowi wyższe pojęcie o Bogu i bardziej skromne myśli o sobie. „Teraz oko moje – wykrzyknął – widzi Cię!” Jest to dla mnie wielkim osiągnięciem, jeśli przez smutek i wyrzeczenia, zaczynam poznawać bliskość i wielkość Bożą, a skłoniwszy się przed Nim nisko, mogę powiedzieć: „niech będzie wola Twoja”. Job, w ciągu długich dni i nocy doświadczenia, przeniknął zasłonę i mógł wypowiedzieć: „wiem, że mój Zbawiciel żyje!”

Więcej… [Strumienie na pustyni - 04 października]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 03 październik Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 03 października 2017 01:00

Ale ja w sprawiedliwości oglądam oblicze Twoje; gdy się ocucę, nasycony będę obrazem obliczności Twojej. Psalm 17,15

Bogactwo ludzi tego świata wypełnia ich życie i wzbogaca ich dzieci. Ale inny jest dział wierzących. Ludzie tego świata mają skarb swój w tym świecie, ale ludzie przyszłego świata patrzą wyżej i dalej.

Bogactwo nasze jest podwójne: mamy obecność Boga tutaj i „obraz obliczności” Jego tam, w górze. Tu patrzymy w oblicze Pana w sprawiedliwości, gdyż w Jezusie Chrystusie staliśmy się sprawiedliwymi. O, rozkoszy! Widzieć Oblicze pojednanego z nami Boga. Oglądanie chwał Bożej w obliczu Jezusa Chrystusa daje nam niebo na ziemi, a tam, w górze stanowić będzie - niebiosa niebios.

Ale nie kończy się na samym patrzeniu: mamy być przeobrażeni na podobieństwo Tego, na Którego patrzymy. Mamy zasnąć na chwilę, a potem zbudzić się i być jako zwierciadło, które odbija piękność naszego Pana. Wiara widzi Boga duchowym wzrokiem. Serce przyjmuje obraz Jezusa w swoje głębiny, aż Jego istota i charakter wyryją się w duszy. Widzieć Boga i stać się Jemu podobnym - czegoż można pragnąć więcej? Głęboką pewność Dawida, Duch Święty zmienił tu w obietnicę Pańską. Wierzę jej, oczekuję na nią. Panie, dopełnij tego. Amen.

 
Bóg, który jest blisko Drukuj Email
Autor: Krzyżagórski Krzysztof   
niedziela, 01 października 2017 00:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Bóg, który jest blisko" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 01.10.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Znać potrzeby współmałżonka Drukuj Email
Autor: Biernacki Marian   
sobota, 30 września 2017 19:30

Szczęście człowieka w dużej mierze zależy od zaspokojenia jego potrzeb. Myślę przede wszystkim o zaspokojeniu potrzeb duchowych, chociaż oczywiście ważna jest także ich strona materialna. W ostatnim okresie niemal każdego weekendu prowadzę nowożeńców w składaniu ślubowania małżeńskiego i modlę się z nimi o ich wspólne życie. Cieszę się z tego, ale jednocześnie wiem, że być małżonkiem, nie zawsze jest równoznaczne z byciem małżonkiem szczęśliwym.

Zdrową ambicją chrześcijańskich mężów powinno więc być zrobienie wszystkiego, by ich żona czuła się szczęśliwa. Aby była promienna i zadowolona. Ma to bezpośredni związek z zaspokojeniem jej potrzeb. Jest zrozumiałe, że nie można tego dokonać bez uprzedniego ich poznania i uświadomienia sobie charakteru tych potrzeb.
Więcej… [Znać potrzeby współmałżonka]
 
Już wiesz o co chodzi? Drukuj Email
sobota, 30 września 2017 00:00

 
Modlitwa jako ciężki obowiązek Drukuj Email
Autor: Kulec Mirosław   
piątek, 29 września 2017 00:00

Do listy problemów i kłopotów, jakie mają chrześcijanie, można by dodać jeszcze jeden przykry dla wielu obowiązek - modlitwę. Chrześcijańskie życie byłoby takie ciekawe, radosne i miłe bez tej smutnej potrzeby ciągłego myślenia o modlitwie, ale niestety, nagle przychodzi dzień, który oddziela nas od radości ogółu - dzień choroby, cierpienia i smutku. Myślimy gorączkowo o Bożej pomocy i wszelkich obietnicach zawartych na ten temat w Biblii, okazuje się, że potrzebujemy kogoś, kto jest mężem wiary.

Ostatnio zostałem zachęcony do podzielenia się paroma myślami o modlitwie. Tak dużo się o niej teraz mówi. Czasem mam wrażenie, że wielu mówi o tym dlatego, że chce uspokoić coś wewnątrz siebie, coś, co domaga się prawdy na ten temat w ich życiu. Jezus wspomniał faryzeuszy wystających na rogach ulic, by się pokazać. Dzisiejsza dyskusja o modlitwie jest chyba czymś podobnym. Modlitwa faryzeusza zawsze była widoczna, ale rzadko kto widział na nią odpowiedź. Modlitwa człowieka pełnego Chrystusa nie ma być na pokaz.

Więcej… [Modlitwa jako ciężki obowiązek]
 
Strumienie na pustyni - 27 wrzesień Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
środa, 27 września 2017 00:00

Bom znalazł ubłaganie... Joba 33, 24(BG)

Uzdrowienie przez wiarę, to objawienie władzy Chrystusowej nad naszym ciałem. To działanie życia Jezusa w naszym organizmie oraz zjednoczenie członków naszego ciała z ciałem Chrystusa i dopływ Jego życia. Wszystko to jest tak rzeczywiste, jak rzeczywistym jest Jego zmartwychwstałe i uwielbione ciało. Równie istotne jak fakt Jego zmartwychwstania jest to, iż On znajdując się w Niebie po prawicy tronu Boga Najwyższego, jest żywy i realny, ma prawdziwe ciało i duszę. Żywy Chrystus i wszystkie przypisywane Mu właściwości i władza, należą i do nas; my jesteśmy członkami Jego ciała. Jeśli potrafimy uwierzyć temu i przyjąć ten fakt dla siebie, możemy też żyć życiem Syna Bożego.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 27 wrzesień]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 26 wrzesień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
wtorek, 26 września 2017 00:00

Lud ten sam mieszkać będzie, a między narody mieszać się nie będzie. (4 Mojż. 23,9)

Kto by pragnął mieszkać między poganami i zaliczony być do nich? Nawet nominalne chrześcijaństwo jest tego rodzaju, że trudno jest w jego ramach iść śladem Pana. Jest w nim tyle mieszaniny i dodatków, że nieraz wzdycha się raczej za mieszkaniem na odległej pustyni. Z pewnością Pan żąda, aby lud Jego szedł osobną ścieżką i jawnie odchodził od dróg świata. Na mocy Bożego wyroku, przez odkupienie i powołanie, jesteśmy oddzieleni, a nasze doświadczenie wewnętrzne odróżnia nas wyraźnie od ludzi świata; miejsce nasze nie jest na targowisku próżności, ani w mieście zepsucia, ale na wąskiej ścieżynie, którą wszyscy prawdziwi, Boży pielgrzymi zdążać muszą ku Swemu Panu.

To powinno nas nie tylko pogodzić z chłodem i szyderstwem świata, ale skłonić nawet do przyjmowania z radością takiego zachowania się, jako części tego, co stanowi nasz udział w przymierzu. Nasze imiona nie są w tej samej księdze, nie jesteśmy z tego samego nasienia, nie przeznaczeniśmy do tego samego celu, nie ufamy w tego samego wodza; dobrze więc jest, że nie mieszamy się z ludźmi tego świata. Jeśli znajdziemy się w liczbie wyzwolonych, wtedy jesteśmy zadowoleni z naszej dziwnej samotności aż do końca.

 
Czy Bóg potrzebuje cierpliwości? Drukuj Email
wtorek, 26 września 2017 00:00


 
Łaknę Cię Panie Drukuj Email
poniedziałek, 25 września 2017 00:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 97