Klejnoty Bożych obietnic -12 maj Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 12 maja 2018 00:00

„Kto strzeże drzewa figowego, pożywa owocu jego; także, kto strzeże pana swego, uczczony będzie” Przyp. 27, 18

Kto hoduje drzewo figowe, zbiera figi za swój trud, a kto dobremu Panu służy, ma w nagrodę cześć. Zaprawdę, Pan Jezus jest najlepszym naszym Panem, dostępujemy zaszczytu, gdy pozwala nam najdrobniejszą nawet służbę dla Siebie wykonać. Są tacy panowie w świecie, którym służyć jest przykro, źle jest strzec tylko samych jabłoni leśnych i w nagrodę jeść tylko kwaśne leśniówki. Lecz gdy służę memu Panu, strzegę drzewa figowego i otrzymuję najsłodsze figi. Służyć Jemu jest wielką radością, wytrwać przy Nim jest obowiązkiem moim, czego wynikiem zaś jest błogosławieństwo doczesne, a nagrodą - chwała wieczna.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic -12 maj]
 
Klejnoty obietnic Bożych - 11 maj Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 11 maja 2018 00:26

Gad od wojska zwyciężony będzie; ale i on potem zwycięży. (1 Mojż. 49, 19)

Niektórzy z nas podobni byli do pokolenia Gada. Przeciwników naszych było za wielu w danej chwili i zaatakowali nas, jako wojsko. Zwyciężyli wprawdzie nas, ale na krótko, ciesząc się ogromnie swym chwilowym zwycięstwem. Pierwsza część przytoczonego wersetu w istocie odnosi się do nas, gdyż lud Chrystusa bywa pokonany, podobnie jak Gad.

Porażka taka jest nader bolesna i ogarnęłaby nas rozpacz, gdybyśmy nie mieli wiary w drugą połowę obietnicy naszego Ojca: „ale i on potem zwycięży”. „Koniec wieńczy dzieło” - mówi przysłowie, stwierdzając prawdę. Wojny nie przesądza się z pierwszych triumfów lub porażek, ale ze zmagań końcowych: „potem”. Pan chce wydać świadectwo prawdzie i oddać sprawiedliwość, aby po tym zwyciężyć. „Potem”, jak wyjaśnia to Bunyan oznacza „na wieki”. Gdyż nic już nie następuje po wiecznym.

Potrzeba nam więc tylko cierpliwego wytrwania w dobrym świadectwie życia i spokojnej ufności w zwycięstwo Zbawiciela, Który jest wodzem naszym. Pan nasz chce nas nauczyć, abyśmy potrafili „postawić twarz jako krzemień”, aby wytrwać w pracy i w cierpieniu, dopóki nie będziemy mogli powiedzieć „wykonało się”. Alleluja! Zwycięstwo! Wierzymy obietnicy: „On potem zwycięży”.

 
Strumienie na pustyni - 10 maj Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
czwartek, 10 maja 2018 00:00

... omal nie połknęły się nogi moje, omal nie pośliznęły się kroki moje, bo zazdrościłem ... (Ps. 73,2 i dalej)

Jak wielkie pokuszenie opisuje ten psalm! Ale nie trać nadziei!

Pod naciskiem doświadczeń napotykanych na drodze życia, dusza zaczyna słabnąć i upada wiara podczas cierpień i utrapień.

„Już nie jestem w stanie więcej znieść, słabnę. Co mam robić? Bóg zakazuje upadać na duchu; lecz cóż może człowiek przedsięwziąć kiedy mdleje?”

Jak się zachowujecie, kiedy robi się wam źle fizycznie? Nie macie siły, aby coś uczynić. W omdleniu padacie na ramię bliskiego, silnego człowieka. Opieracie się na nim. Uspokajacie się i ufacie kochającemu przyjacielowi.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 10 maj]
 
Napełniajcie się Słowem Bożym bo nadchodzi czas głodu Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
poniedziałek, 07 maja 2018 13:26

 
Pytania, których Bóg nie zada w dniu sądu Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 00:00

1.Bóg nie zapyta jakim autem jeździłeś. On zapyta ilu ludzi bez środków transportu przewiozłeś.

2.Bóg nie zapyta jak duży dom miałeś. On zapyta ilu ludzi przyjąłeś pod swój dach.

3.Bóg nie zapyta o ubrania w twojej szafie. On zapyta ilu ludziom pomogłeś się odziać.

4.Bóg nie zapyta o najwyższą wypłatę jaką otrzymałeś. On zapyta co poświęciłeś by ją zdobyć.

5.Bóg nie zapyta o twoje stanowisko w kościele. On zapyta czy pracowałeś najlepiej jak potrafiłeś.

Więcej… [Pytania, których Bóg nie zada w dniu sądu]
 
Pan osądza wnętrze Drukuj Email
środa, 02 maja 2018 00:00

 
Dlaczego sąd rozpoczyna się od domu Bożego? Drukuj Email
Autor: Barkoci Aleksander   
środa, 02 maja 2018 00:00

 
Duchowy wzrost Drukuj Email
Autor: Wrzecionko Leszek   
wtorek, 01 maja 2018 15:34

Uprzejmie informujemy , że na naszym serwerze ftp w folderze Leszek Wrzecionko - kazania udostępnione zostało do pobrania  nowe kazanie pt. ”Duchowy wzrost”  wygłoszone przez br. Leszka Wrzecionko.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj

 
Bóg zwycięża w trudnych sytuacjach Twojego życia Drukuj Email
Autor: Kaleta Korneliusz   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 10:00

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kazania  pt."Bóg zwycięża w trudnych sytuacjach Twojego życia" wygłoszonego przez br. Korneliusza Kaletę.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Zwycięstwo nad pokusą (audio) Drukuj Email
Autor: Jawdyk Roman   
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 00:00

Zapraszamy do wysłuchania nowego kazania  pt. "Zwycięstwo nad pokusą" wygłoszonego przez br. Romana Jawdyka - prezbitera naczelnego Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Co tutaj robisz Eliaszu? Drukuj Email
Autor: Krzyżagórski Krzysztof   
niedziela, 29 kwietnia 2018 12:32

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Co tutaj robisz Eliaszu?" wygłoszonego przez br. Krzysztofa Krzyżagórskiego podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 29.04.2018 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Klejnoty Obietnic Bożych - 29 kwiecień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
niedziela, 29 kwietnia 2018 00:00

Nie mów: Oddam złem. Oczekuj na Pana, a wybawi cię. ( Przyp. 20, 22)

Nie bądź porywczy. Pozwól ostygnąć gniewowi. Nie mów nic i nie czyń nic, aby się mścić samemu. Z pewnością niemądrze postąpisz, podnosząc kij, aby upomnieć się o własną krzywdę; nie okażesz przez to ducha Chrystusowego. Szlachetnie jest przebaczać nie pamiętać obrazy. Pozwolić, aby wyrządzona ci krzywda obciążyła serce twoje chęcią zemsty, znaczyłoby to, że nie pozwalasz zagoić się starym ranom zadając sobie nowe. Lepiej przebaczyć i zapomnieć.

Może niepokoisz się, że powinieneś coś uczynić, ponieważ grozi ci wielka strata, zastosuj się jednak do tej rady: „Oczekuj na Pana, a wybawi cię”. Rady tej nie kupisz za pieniądze, gdyż jest ona znacznie więcej warta. Bądź rozważny i spokojny. Oczekuj na Pana; przedstaw Mu swoje skargi: rozłóż list Rabsacesa przed Panem; przyniesie to ulgę twojej obciążonej duszy. Oprócz tego masz obietnicę: „On wybawi cię”. Bóg znajdzie dla ciebie drogę wyzwolenia. Jak to uczyni - nie zgadniemy, ale On to zrobi. Jeśli Pan ci pomoże, będzie to o wiele lepsze, niż gdybyś wdawał się w drobiazgowe spory, a walcząc z człowiekiem nieprawym, samego siebie brudem kalał. Nie bądź zagniewany. Sprawę swoją pozostaw Sędziemu wszystkich.

 
Klejnoty Bożych obietnic - 28 kwiecień Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
sobota, 28 kwietnia 2018 00:00

Zamieszkam w nich, i będę się przechadzał w nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem Moim. 2 Kor. 6, 16

Jest tu wzajemne zainteresowanie. Jedno należy do drugiego. Bóg jest częścią Swego ludu, a wybrany lud jest cząstką swego Boga. Święci znajdują w Bogu doskonały dział. Bóg przywiązuje do nich szczególną wartość. Jakiż bezmiar pociechy zawiera się w tym dla każdego z wierzących! Ten błogosławiony stan wzajemnego zainteresowania wiedzie także do wzajemnej pamięci o sobie. Bóg będzie zawsze pamiętał o wybranych Swoich, oni zaś - o Nim. Dzisiaj chce Bóg wszystko dla mnie uczynić; cóż ja mogę dziś dla Niego zrobić? Myśli moje powinny biec ku Niemu, gdyż On myśli o Mnie. Będę zważał, aby w istocie spieszyły do Niego, a nie zadowolę się próżnym tylko stwierdzeniem, że biec Doń powinny.

A to prowadzi w dalszym ciągu do wzajemnego obcowania. Bóg mieszka w nas i my w Nim mieszkamy. On przechadza się w nas, a my w Nim. O, jakże błogosławione jest to obcowanie z Panem!

Pragnę łaski, żebym w Panu mógł uznać Boga moc jego; abym ufał i służył Jemu, jak na to zasługuje Jego Boskość. Oto pragnienie mojego serca. Jeśli to osiągnę, znajdę niebo swoje. Panie, dopomóż mi! Bądź moim Bogiem, pomagając mi w tym, żebym poznał Ciebie, jako Boga, przez Pana Jezusa Chrystusa.

 
Świętość (przypomnienie) Drukuj Email
Autor: John Withe   
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00

Świętość musi obejmować również nasze najzwyklejsze codzienne sprawy.

Czy kiedykolwiek usiłowałeś łowić ryby w zanieczyszczonej rzece? Czy zdarzyło ci się wyciągnąć kiedyś na brzeg jakiś stary but, czajnik do herbaty lub zardzewiałą puszkę? Coś podobnego wyciągam, kiedy jako przynętę rzucam słowo ,,świętość'' w mroczne głębie mojego umysłu. Z przerażeniem stwierdzam, że ze słowem "świętość" mam takie skojarzenia:

 • szczupłość postaci
 • wymizerowanie
 • broda
 • sandały
 • długie szaty
 • kamienne cele
 • zaniechanie seksu
 • powstrzymywanie się od żartów
 • włosiennica
 • zimne kąpiele
 • posty
 • długie modlitwy
 • dzika skalista pustynia
 • wstawanie o 4 rano
 • czyste paznokcie
 • witraże
 • samoupokorzenie

Jest to dość dziwny spis. Niektóre z wymienionych skojarzeń sugerują, że świętość można osiągnąć jedynie w bolesnym i rygorystycznym procesie. Mimo to niektórzy kaznodzieje twierdzą, że twoje największe wysiłki okażą się daremne, ponieważ świętość jest darem od Boga i nie można jej zdobyć. Moje zestawienie nadaje sprawie nieco frywolności, chociaż nikt z nas nie chce lekceważyć świętości. Jeśli bowiem sposoby poszukiwania świętości przez ludzi wydawać się mogą śmieszne, powinniśmy raczej nad nimi zapłakać niż śmiać się.

Co więcej, ten zaśmiecony obraz świętości pochodzący z mojego umysłu wskazuje, że nasz pogląd o świętości jest nieprawdziwy. Weźmy na przykład takie punkty jak szaty, sandały, brody. Tak wyobrażamy sobie sylwetkę Chrystusa. I chociaż świadomi jesteśmy, że Jego szaty i broda niewiele mają wspólnego ze świętością, jednakże podświadomie wrzucamy je do wspólnego garnka. Jeśli wątpisz w to, co mówię, spróbuj przedstawić sobie Jezusa z wąsikiem, noszącego niebieskie dżinsy i jeżdżącego na rowerze. O ile należysz do większości przeciętnych ludzi, będziesz zaszokowany, chociaż możesz uświadomić sobie, że nie ma niczego niepobożnego w noszeniu dżinsów lub jeżdżeniu na rowerze. Nie istnieją także żadne moralne powody, dla których Jezus w dwudziestym wieku miałby się nie posługiwać obu tymi rzeczami.

Więcej… [Świętość (przypomnienie)]
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 106