Prosty sposób na świętość Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 06 czerwca 2017 00:00

Tym razem pragnę zaproponować krótkie rozważanie na temat uświęcenia. Czy można w tym świecie prowadzić uświęcone życie? Jak to zrobić?

Zacznijmy tak: Wielu ludzi dąży do usamodzielnienia się. Dzieci chcą pójść na swoje, pracownicy chcą założyć swój własny biznes, a uczniowie skończyć wreszcie naukę i uwolnić się od nauczyciela. Wydaje się, że jest to normalne i słuszne dążenie.

Więcej… [Prosty sposób na świętość]
 
Dlaczego droga musi byc wąska? Drukuj Email
Autor: Dariusz Suszek   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 00:00

 
Obietnica Ojca Drukuj Email
Autor: Kazimierz Sosulski   
niedziela, 04 czerwca 2017 18:08

Na serwerze ftp zamieszczamy kazanie br. Kazimierza Sosulskiego pt.  "Obietnica Ojca" wygłoszone w zborze w Kutnie w dzień Zielonych Świąt 2017 roku.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Starania o drugich Drukuj Email
Autor: Waldemar Czerniejewski   
sobota, 03 czerwca 2017 09:45
 
Siła Twojej miłości Drukuj Email
sobota, 03 czerwca 2017 00:00

Piękna interpretacja piosenki pt. "Power of your love" w wykonaniu mojego ulubionego Oslo Gospel ChoirPrzed Tobą staję dziś Panie zmień i odnów mnie

Poprzez łaskę Twą którą dałeś mi

W słabości które mam oddaję Tobie dziś bo wiem

Jak pył rozpierzchną się mocą miłości Twej

 

Okryj mnie i otocz swą miłością

Prowadź mnie chcę blisko Ciebie być

W chwili złej nową silę we mnie wlej

Aż wzniosę w górę się jak orzeł wzbija się

Mocą miłości Twej

Więcej… [Siła Twojej miłości]
 
Człowiek bez miłości Drukuj Email
piątek, 02 czerwca 2017 00:00

 
Biblijna moda Drukuj Email
Autor: Andrzej Poręba   
środa, 31 maja 2017 00:00
 
Bóg w Trójcy jedyny Drukuj Email
Autor: Edward Czajko   
wtorek, 30 maja 2017 18:00

Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Istota i charakter Boga stanowią niepojętą tajemnicę. Z drugiej jednak strony fakt, że upodobało się Bogu objawić siebie samego, umożliwia podejmowanie prób określenia ludzkimi słowami tego, co o Nim wiemy. Musimy jednakże stale przy tym pamiętać, iż nasze słowa nie są zdolne adekwatnie oddać wspaniałości charakteru Boga. Dlatego powinniśmy raczej traktować je jako pewne analogie i przenośnie, które pomagają nam wyrazić to, do czego Bóg jest podobny. Analogie, które przedstawiają Boga ludzkimi słowami, mamy prawo stosować z uwagi na to, że człowiek jest stworzeniem uczynionym na obraz i podobieństwo Boga. Czytaj całość

 
Złoto czy miedź? Drukuj Email
Autor: Dariusz Zwiahel   
poniedziałek, 29 maja 2017 16:46

Zapraszamy do wysłuchania drugiego kazania z cyklu  pt."Złoto czy miedź?" wygłoszonego przez br. Dariusza Zwiahela podczas   nabożeństwa niedzielnego w dniu 28.05.2017 r.  w Zborze KZ w Nowej Soli.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Dotyk dłoni Mistrza Drukuj Email
Autor: Ewa Walczak   
sobota, 27 maja 2017 08:33

Ta historia wydarzyła się dawno temu w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z przedmiotów wystawionych na aukcji były stare skrzypce, na których czas wyrył swoje piętno. Przyszła na nie kolej. Proponowane kwoty były niewielkie 1 $ po raz pierwszy, 2 $ po raz pierwszy, 2 $ po raz drugi… Ktoś rzucił 3$. 3$ po raz pierwszy, 3$ po raz drugi, do prowadzącego aukcję podszedł starszy szpakowaty mężczyzna, kolekcjoner, który siedział z tyłu, szepnął coś do ucha prowadzącemu aukcję. Prowadzący skinął potakująco głową i podano starszemu panu skrzypce. Nastroił je delikatnie i zaczął grać. W całej sali zaległa cisza. Maestro grał z mistrzowską wprawą wydobywając ze starych skrzypiec przecudne, coraz to nowe i nowe dźwięki. Czas się zatrzymał.

Maestro grał dalej utwór za utworem, na zmianę przyspieszając i zwalniając tempo. Gdy skończył, posypały się szczere gromkie brawa. Nikt wcześniej nie zdawał sobie sprawy z prawdziwej wartości starych wysłużonych skrzypiec dopóki nie dotknęły ich dłonie mistrza. Te dłonie i ten instrument tworzyły doskonałą harmonię i dlatego jeszcze raz stare skrzypce mogły poruszyć serca wszystkich słuchających.

Więcej… [Dotyk dłoni Mistrza]
 
Klejnoty Bożych obietnic - 26 maja Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 26 maja 2017 00:00

Lecz służyć będziecie Panu Bogu waszemu, a On błogosławić będzie chlebowi twemu i wodom twoim; i odejmę niemoc z pośrodku ciebie. 2 Mojż. 23, 25

Co za wspaniała obietnica! Bogu służyć - samo to, już jest wielką radością. Poza tym, jest to przywilej, że błogosławieństwo Boże we wszystkich sprawach spoczywa na nas! Nasze codzienne, zwykłe życie będzie błogosławione, jeśli my sami poświęceni będziemy Bogu. Nasz Pan Jezus wziął chleb i pobłogosławił go; my także pożywamy z tego błogosławionego chleba. Jezus pobłogosławił wodę i przemienił ją w wino! woda, którą pijemy, jest lepsza, niż wino, które rozwesela ludzi, gdyż każda jej kropla zawiera w sobie błogosławieństwo Boże. Błogosławieństwo to spoczywa na człowieku Bożym i zawsze pozostanie na nim.

Więcej… [Klejnoty Bożych obietnic - 26 maja]
 
Błogosławieństwo wypróbowania Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
czwartek, 25 maja 2017 16:47

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp opublikowane zostało nowe kazanie pt. "Odszukać i ocalić" wygłoszone przez br. Mariana Biernackiego.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Nie ma problemu by Bóg... Drukuj Email
Autor: Monika   
czwartek, 25 maja 2017 00:00

Ojciec zostawił nas gdy miałam 3 lata. Nie wiele pamiętam z tego okresu. Jednak ta chwila, w której opuszczał nas bardzo utkwiła mi w pamięci. Mieszkaliśmy wtedy u dziadków. Pamiętam jak ojciec wychodził z domu z walizką w ręku, mówiąc " Nie chcę was znać". Jako mała dziewczynka poczułam się odrzucona, niekochana, nieakceptowana.

Więcej… [Nie ma problemu by Bóg...]
 
Obietnica zwycięstwa Drukuj Email
Autor: Konieczny Jerzy   
wtorek, 23 maja 2017 16:40

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonego  na naszym serwerze ftp  kazania, które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Noszą i ono  tytuł  ”Obietnica zwycięstwa” .

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 88