Pewność współdziałania Drukuj Email
Autor: Remigiusz Mackiewicz   
niedziela, 19 marca 2017 16:14

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania  kazania  pt."Pewność współdziałania" wygłoszonego przez br. Remigiusza Mackiewicza podczas nabożeństwa niedzielnego w dniu 11.03.2017 r. w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Nowej Soli przy ul.Wyspiańskiego 13.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Apel Twojego dziecka Drukuj Email
Autor: tekst anonimowy   
niedziela, 19 marca 2017 00:00

Wszyscy dokładamy starań by zapewnić naszym dzieciom możliwie najlepsze warunki życia. W końcu wiemy co im jest potrzebne...
Czasami jednak warto spojrzeć na te kwestię z punktu widzenia dzieci...

Więcej… [Apel Twojego dziecka]
 
Nie teraz... Drukuj Email
niedziela, 19 marca 2017 00:00

 
Pozostańmy posłuszni! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 18 marca 2017 06:50

Kto dziś przejmuje się posłuszeństwem Słowu Bożemu? Oczywiste, że wśród ludzi niewierzących, albo takich, którzy są chrześcijanami jedynie z nazwy, respekt dla Pisma Świętego jest postawą  raczej  nieznaną. Dla osób ewangelicznie wierzących natomiast Biblia jest Słowem samego Boga, a elementarnym wyrażeniem prawidłowego nastawienia do Boga jest posłuszeństwo Jego Słowu. Każdy akt szczerego respektu dla Słowa Bożego zostaje zauważony przez Boga. Ja patrzę na tego, który jest pokorny i przygnębiony na duchu i który z drżeniem odnosi się do mojego słowa [Iz 66,2]. Nigdzie w Biblii nie mamy przyzwolenia na to, by stosownie do zmieniających się czasów wybierać i dowolnie interpretować sobie poszczególne przykazania Słowa Bożego. Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze [Obj 22,18-19].

Więcej… [Pozostańmy posłuszni!]
 
Boża miłość i Boży gniew Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
piątek, 17 marca 2017 16:40

Miło nam poinformować, że na naszym serwerze ftp w folderze Paweł Sochacki 2015 - 2017  udostępnione zostały do pobrania  kazania  pt. "Boża miłość i Boży gniew" oraz "Budowla jaką budujemy" wygłoszone przez br. Pawła Sochackiego.

Można je odsłuchać  bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  "Boża..."

Słuchaj "Budowla..."

 
Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
piątek, 17 marca 2017 00:00

Nie bój się oblicza ich; bom Ja jest z tobą, abym cię wybawił, mówi Pan. (Jer. 1, 8)

Za każdym razem, gdy ogarnia nas lęk i czyni nas chwiejnymi, grozi nam niebezpieczeństwo znalezienia się w grzechu. Musimy wystrzegać się nie tylko pychy, ale i tchórzliwości. „Ośmiel się być Danielem.” Naszemu wielkiemu Wodzowi powinni służyć odważni szermierze.

A jakąż podstawę mamy tu do odwagi! Bóg jest z tymi, którzy z Nim są. Nigdy nie będzie z daleka, gdy godzina boju wybije. Czy grożą ci? Kimże jesteś, abyś miał się bać człowieka śmiertelnego? Czy duszę swoją stracisz? Bóg twój, Któremu służysz, znajdzie chleb i wodę dla Swoich sług. Nie zaufasz Mu? Szydzą z ciebie? Czy to skruszy kości Twoje, lub serce? Znieś to dla Chrystusa i nawet ciesz się z tego.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 17 marca]
 
Nauka o Bogu Drukuj Email
Autor: Andrzej Luber   
czwartek, 16 marca 2017 16:44

Zapraszamy do pobrania/wysłuchania  nowego kazania  pt. "Nauka o Bogu"   wygłoszonego  przez  br. Andrzeja Lubera  pastora zboru w Czechowicach - Dziedzicach.

Jest  to piąte kazanie cyklu  pt."Wielkie doktryny Biblijne"

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie Drukuj Email
Autor: Leonard Ravenhill   
czwartek, 16 marca 2017 00:00

Jeśli w ogóle chodzisz do zboru, to na pewno usłyszysz tysiąc kazań o "byciu pełnym Ducha" /Ef.5.18/, a tylko jedno kazanie na temat "Gniewajcie się, ale nie grzeszcie" /Ef.4.26/. To jest nakaz! To nie jest obrona dla naszego złego usposobienia. To nie jest wymówka usprawiedliwiająca wybuch zgorzkniałości z twojego zranionego ego, tym, że zostałeś odrzucony. Mówię tu o Świętym Gniewie. Bóg wpada w gniew: "Wtedy Pan rozgniewał się na Mojżesza" /2Moj.4,14/. "Bóg gniewa się na bezbożnego każdego dnia" /Ps.7.12/. Jeśli masz nalepkę na zderzaku, spróbuj umieścić na niej ten ostatni werset, ale zanim to zrobisz upewnij się, że zwiększyłeś swoje ubezpieczenie.

Więcej… [Gniewajcie się, lecz nie grzeszcie]
 
Czy widzisz tę kobietę? Drukuj Email
Autor: Piotr Karel   
środa, 15 marca 2017 20:26

Zapraszamy do wysłuchania wartościowego kazania  pt. "Czy widzisz tę kobietę?"  zamieszczonego  na naszym serwerze ftp w  folderze Piotr Karel - Kazania 2015 - 2017 .

Zostało one wygłoszone przez br. Piotra Karela pastora zboru w Kołobrzegu.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj 

 
Nie można znać końca patrząc na początek... Drukuj Email
środa, 15 marca 2017 00:00

Dawno temu w czasach starego przymierza w ziemi Izraela mieszkał stary człowiek. Miał jednego syna i konia. Ciężko pracując uprawiał swój kawałek ojcowizny. Pewnej nocy stado dzikich koni przegalopowało przez jego gospodarstwo, a jego jedyny koń pognał za stadem. Rano, kiedy wszyscy wstali - ku przerażeniu - stwierdzili brak konia.

Sąsiad mieszkający obok tak to skwitował:

- Pokarał cię Bóg, musisz mieć jakiś grzech na sumieniu...

Więcej… [Nie można znać końca patrząc na początek...]
 
Czy umiemy jeszcze patrzeć oczami Jezusa? Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 00:00

 Kiedy podczas zwiedzania wystawy współczesnego malarstwa zatrzymamy się przed którymś z obrazów, wtedy często pojawia się pytanie: jak malarz doszedł do wyboru właśnie tak przedstawionego ujęcia? I jeżeli później potrafimy wyjaśnić obraz od tej strony, w tym aspekcie, wtedy staje się dla nas zrozumiały sposób patrzenia artysty. Intensywne zainteresowanie się mistrzem, dogłębne wczucie się w jego osobowość, w jego obraz rzeczywistości, może w końcu prowadzić do tego, że zaczynamy widzieć otoczenie tak, jak widzi je ów artysta. Tracimy nawet przy tym zdolność widzenia rzeczy tak, jak widzieliśmy je dotychczas, „naszymi” oczami. Poprzez zaangażowanie się w poznanie artysty dokonało się coś z nami, ulegliśmy przemianie - staliśmy się inni, ponieważ inaczej patrzymy i w wyniku tego również w inny niż dotychczas, w odmieniony sposób odczuwamy. Zatem warunkiem jest tutaj naprawdę bardzo intensywne zajęcie się artystą, „wejście” w niego, utożsamienie się z nim, z jego osobą.

Więcej… [Czy umiemy jeszcze patrzeć oczami Jezusa?]
 
Poparcie Wszechmogącego Drukuj Email
Autor: Stanisław Cieślar   
poniedziałek, 13 marca 2017 02:00

Zapraszamy do wysłuchania zamieszczonego  na  serwerze ftp w folderze  Stanisław Cieślar  wartościowego kazania pt. "Poparcie Wszechnogącego" wygłoszonego  przez br. Stanisława Cieślara pastora zboru w Gorzowie Wielkopolskim.

Można je odsłuchać również bezpośrednio ze strony naszego radia.

Słuchaj  

 
Wąż w sercu czyli o uleganiu pokusom Drukuj Email
Autor: poszukiwany   
poniedziałek, 13 marca 2017 00:00

Co się dzieje w człowieku, zanim zgrzeszy?
Na ile ponosi on odpowiedzialność za to co go do grzechu doprowadza?
Jak zdemaskować pierwsze objawy ulegania złu?
Jak mu się w porę przeciwstawić?

Według nauczycieli życia duchowego z pierwszych wieków, opierających się na osobistym doświadczeniu oraz obserwacji innych osób, historia z pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju nieustannie się powtarza.

Więcej… [Wąż w sercu czyli o uleganiu pokusom]
 
Spotkanie w sądzie Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
niedziela, 12 marca 2017 19:26

Zapraszamy do wysłuchania  umieszczonych   na naszym serwerze ftp  kazań, które wygłosił br. Jerzy Konieczny.

Noszą  one  tytuł ”Spotkanie w sądzie” oraz "Szata weselna".

Można je odsłuchać również bezpośrednio z naszego radia.

Słuchaj "Spotkanie..." 

Słuchaj  "Szata..." 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 82